افزونه وردپرس

افزونه وردپرس Imagify برای فشرده سازی تصاویر+آموزش تنظیمات

افزونه وردپرس Imagify محصولی پرقدرت و اصولی از مجموعه WP MEDIA است. این افزونه نقش بسیار پررنگی در کاهش حجم تصاویر و فشرده سازی آنها برای افزایش سرعت سایت وردپرسی را دارد.

یکی از کلیدی ترین نکات برای بهینه سازی و یا سئو وبسایت برای موتور جست و جو گوگل، سرعت پاسخگویی و لود شدن سایت برای کاربران است. اگر شما هم در وبسایت خود از تصاویر بسیار زیادی استفاده می کنید پیشنهاد ما افزونه وردپرس Imagify برای فشرده سازی تصاویر است.

نصب و راه اندازی افزونه وردپرس Imagify

برای نصب و فعال سازی این افزونه باید ابتدا آن را از مخزن افزونه های وردپرس دانلود کرده و سپس آن را فعال نمایید. این افزونه برای نصب و پیکربندی نیاز به یک API دارد که آن را می توان از سایت سازنده و با استفاده از مراحل زیر دریافت نمود.

مرحله اول: بعد از نصب افزونه یک بنر برای شما در پیشخوان فعال می شود مانند تصویر زیر که باید بر روی گزینه Sign up, It’s FREE! کلیک کنید.

نصب و راه اندازی افزونه وردپرس Imagify - 02

مرحله دوم: بعد از کلیک بر روی بنر تصویر زیر برای شما نمایان می شود که در کادر متنی آن باید آدرس پست الکترونیکی خود ( ایمیل ) را وارد نموده تا کلید API برای شما ارسال شود.

نصب و راه اندازی افزونه وردپرس Imagify - 03

مرحله سوم: اگر تمام مراحل درست انجام شده باشد و پست الکترونیکی به درستی وارد شده باشد تصویر زیر نمایان شده و یک ایمیل حاوی کلید API دریافت خواهید کرد.

نصب و راه اندازی افزونه وردپرس Imagify - 04

مرحله چهارم: در داشبورد خود بر روی دکمه I have my API key کلیک کنید تا به صفحه فعالسازی افزونه هدایت شوید.

نصب و راه اندازی افزونه وردپرس Imagify - 05

مرحله پنجم: در این مرحله کلید API که به پست الکترونیکی شما ارسال شده (حتما قبل از آن لینک فعال سازی حساب کاربری که در ایمیل برای شما ارسال شد را باز کنید تا حسابتان فعال شود) را در کادر نمایان شده وارد نموده و در آخر بر روی دکمه Connect Me جهت فعال سازی کلیک کنید.

نصب و راه اندازی افزونه وردپرس Imagify - 06

مرحله ششم: حال اگر تمام مراحل فوق را بدرستی طی کرده باشید تصویر زیر برای شما نمایان شده و کار نصب افزونه وردپرس Imagify به پایان رسیده است.

نصب و راه اندازی افزونه وردپرس Imagify - 07

مرحله هفتم: بسیار عالی! مراحا نصب به پایان رسید و شما فقط می بایست بر روی دکمه Go to Settings کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه هدایت شوید.

نصب و راه اندازی افزونه وردپرس Imagify - 08

مرحله هشتم: در این مرحله باید تنظیمات ابتدایی افزونه را برای فشرده سازی بهتر انجام دهید. پیشنهاد ما این است که با توجه به تصویر زیر تمام تنظیمات را انجام داده و تیک های مربوطه را فعال نمایید.

نصب و راه اندازی افزونه وردپرس Imagify - 09

در پایان بر روی دکمه Save & Goto Bulk Optimizer کلیک کنید تا تنظیماتی که انجام دادید ذخیره شده و به صفحه فشرده سازی منتقل شوید.

مرحله نهم: در این مرحله که قدم پایانی هم محصوب می شود نوع بهینه سازی با افزونه وردپرس Imagify را از بین سه گزینه Normal، Aggressive و Ultra انتخاب کنید. و در آخر بر روی دکمه Imagif’em all کلیک کنید تا تصاویر شما بهینه و فشرده شوند.

سخن پایانی و جمع بندی

افزونه وردپرس Imagify محصولی برای فشرده سازی و بهینه سازی تصاویر سایت های ایجاد شده با سیستم مدیریت محتوای وردپرس است. همچنین این افزونه به بهینه سازی و یا سئو برای موتور جستجوی گوگل بسیار مفید است و در دو نسخه رایگان و پولی قابل دریافت و استفاده است.

منبع و دانلود افزونه وردپرس Imagify

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا