سیستم مدیریت محتوا

افزونه وردپرس Classic Editor و بازگشت ویرایشگر کلاسیک

تا قبل از بروزرسانی که برای ورژن 5.1 سیستم مدیریت محتوای وردپرس انتشار پیدا کرد، نویسندگان و کاربران این سیستم می توانستند از ویرایشگر قدیمی آن استفاده کنند، ولی با بروزرسانی به نسخه بالاتر و روی کار آمدن ویرایشگر گوتنبرگ برای استفاده از ویرایشگر قدیمی باید افزونه وردپرس Classic Editor را نصب نمود.

ویرایشگر کلاسیک وردپرس چیست؟

از زمان روی کار آمدن سیستم مدیریت محتوای وردپرس، تمام نویسندگان و کاربران در فیلد های متنی از ویرایشگر کلاسیک استفاده می کردند و آشنایی ما با سیستم وردپرس با همان ویرایشگر بود.

ادیتور کلاسیک وردپرس
ادیتور کلاسیک وردپرس

پس از بروزرسانی های متعدد این سیستم مدیریت محتوا بر آن شد تا ویرایشگر گوتنبرگ را به ویرایشگر اصلی تبدیل کرده و برای آن دسته از کاربرانی که هنوز هم علاقه و نیاز به ویرایشگر قدیمی را داشتند افزونه وردپرس ویرایشگر کلاسیک را منتشر نمود.

البته نباید از امکانات و گستردگی ویرایشگر گوتنبرگ نیز دور شد و بهتر است تا تمام مدیران سایت ها سعی کنند تا خود را با این امکانات جدید و گسترده وفق داده و کم کم ویرایشگر کلاسیک را فراموش کنند.

بازگرداندن ویرایشگر کلاسیک با افزونه وردپرس Classic Editor

بازگردانی ویرایشگر کلاسیک چندان هم کار سختی نیست و لازمه آن افزودن افزونه وردپرس Classic Editor و فعالسازی آن است به همین سادگی!!!

ویرایشگر کلاسیک وردپرس را با افزونه Classic Editor برگردانیم
ویرایشگر کلاسیک وردپرس را با افزونه Classic Editor برگردانیم

این افزونه از دو بخش ویرایشگر دیداری و متنی تسکیل شده است.

در بخش دیداری شما با یک ویرایشگر متن تمام عیار با امکاناتی بسیار روبرو می شوید. تغیرات فونت نوشته، نوع نوشته، ضخامت ها و رنگ ها و…

در بخش متنی هم می توانید با استفاده از HTML بسیاری از تغییراتی که در بخش دیداری این ویرایشگر از پیش تعبیه نشده را اضافه نمایید.

افزونه ویرایشگر کلاسیک وردپرس را کاربران بیش از 5 میلیون بار نصب کرده اند و با وردپرس نسخه 4.9 به بالا کاملا سازگار می باشد.

همچنین صفحه افزونه ویرایشگر کلاسیک نیز ویژگی های زیر را مطرح نموده است:

مدیران میتوانند برای همه کابران ویرایشگر پیشفرض را انتخاب کنند.

مدیران میتوانند به کاربران برای تغییر ویرایشگر پیشفرض اجازه بدهند.

وقتی اجازه دهید،کاربران میتوانند هر ویرایشگر را برای نوشته انتخاب کنند.

نصب و فعالسازی افزونه وردپرس Classic Editor

برای نصب و فعالسازی این افزونه می توانید آن را در بخش افزونه های وردپرس جست و جو کرده و یا آن را از صفخه رسمی افزونه وردپرس Classic Editor در سایت وردپرس دریافت و در سایت خود بارگزاری نمایید.

پس از نصب افزونه فقط کافی است آن را فعال نمایید! بله این افزونه فقط نیاز به فعالسازی دارد و پس از آن هیچ تنظیماتی نیاز نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا